Alpsko smučanje

PSP Cerkno 3. mesto na društveni lestvici
15/02/2020
IMG_0815

Na Cerknem se je v soboto 15.februarja 2020 odvijal 12. Miškotov Pokal v organizaciji SK Kalič iz Postojne veljavnim za drugo letošnjo preizkušnjo Primorskega Smučarskega Pokala (PSP).

Tekme se je udeležilo skupno 10 smučarksih klubov iz Slovenije (Notranjsko Primorska regija) in slovenskih športnih društev v Italiji. Številno prisotnost je zagotovila AŠD Mladina iz Križa, nekaj tekmovalcev pa je bilo tudi iz SK Brdina iz Opčin. Na progi Brdo se je pomerilo v veleslalomu skupno 178 tekmovalcev prav v vseh kategorijah. Na skrajšani progi so štartale najmljaše in najmljaši Super Baby Sprint in Baby spirnt, vse ostale kategorije pa so speljale celotno progo.

Vreme je bilo organizatorjem naklonjeno, snežne razmere so bile ugodne, snega je sicer malo, vendar je bila proga dobro pripravljena in je zdržala do zaključka tekmovanja. Sončen dan pa je prispeval tudi k splošnemu vzdušju in uspehu tekmovanja.

Kot omenjeno je med društvi AŠD Mladina zasedla odlično 3.mesto tako na mladinski lestvici kot na skupni društveni lestvici.