Aktualno

Deželni tekmi FISI v Forni di Sopra
17/02/2024
image0

V soboto 17. februarja 2024 je v kraju Forni di Sopra na progi Varmost 2 organiziral smučarski klub Lignano dve deželni tekmi FISI. Prva tekma je veljala za Trofeo Societa’, kjer je prvih 9 društev dobilo pravico za nastop na državni fazi, ki bo letos 24. marca v organizaciji Sci club Pordenone na Piancavallu.

AŠD Mladina je na tej tekmi tekmovala le šestimi tekmovalci in se med 17 društvi uvrstila na odlično 6. mesto, kar ji je zagotovilo nastop na državni fazi.

Na tej tekmi sta dva Mladinina tekmovalca stopila na stopničke. Stojan Sosič je osvojil odlično 2. mesto v kategoriji master, Jan Sedmak pa je bil tretji v kategoriji senior. Luka Sedmak je osvojil 4. mesto, Danijel Krajnik 7. mesto, Ivan Santiagati 10. mesto. Enrico Slavich pa je žal odstopil.

Med društvi je zmagal Monte Canin pred A2K Racing Team in Sci Club Felletto.

Druga tekma je bila za Trofeo 90 anni del Presidente, kjer so tekmovali le trije Mladinini smučarji. Stojan Sosič je ponovno osvojil 2. mesto, Jan Sedmak pa je bil tretji, Danijel Krajnik pa je bil peti.